Zonnekijkdag 2023

Op 2 juli 2023 organiseert de KNVWS voor de vijfde keer een Landelijke Zonnekijkdag. Op deze dag kun je veilig door een telescoop de zon bewonderen. Dat kan door heel Nederland bij verenigingen en publiekssterrenwachten, maar ook bij particulieren, waaronder bij ons in Castricum.

Gezien de beschikbare ruimte verzoeken wij u zich aan te melden. Het observatorium is niet zeer ruim bemeten (binnendiameter 2.8m), waardoor het door niet meer dan vier personen gelijktijdig bezocht kan worden. In de naastgelegen tuin, waar zich ook de zonnewijzers bevinden, zal een extra opstelling zijn om de zon waar te nemen en er zijn daar voldoende zitplaatsen om te wachten tot er plaats in het observatorium is. Grotere groepen zijn dus welkom, maar zullen in delen het observatorium bezoeken.
De Landelijke Zonnekijkdag valt samen met de zonnekijkdag in België waar de Vlaamse Vereniging voor Sterrenkunde (VVS) deze dag al vaker met veel succes organiseert.

Toegang is gratis. Aanmelden via e-mail verplicht.

Locatie Zonnekijkdag 2023

Oude Haarlemmerweg 46C
1901NC Castricum

Aankomende evenementen

Foodtruck Herfstavond | De Norgerberg

Locatie: Norg

Oogstfeest

Locatie: rotterdam

Het Heuvelland tot op (en in) de bodem uitgezocht!

Locatie: Margraten

Concert Les Belles Chansons

Locatie: Ruurlo

DUDOK KWARTET en SHUANN CHAI (piano) aanvang 20.15 uur

Locatie: Alkmaar

papaver voorstelling improvisatietheater

Locatie: Alkmaar

Brocante in de Grote Kerk in Dordrecht ‘Special Edition’

Locatie: Dordrecht

Spotlights on West Side Story

Locatie: Doetinchem

Third time alone

Locatie: Hoogeveen

Food la Route Lisse!

Locatie: Lisse